Kredyt hipoteczny

Najbardziej uproszczona definicja kredytu hipotecznego mówi o tym, że jest to długoterminowe zobowiązanie celowe. Jego zabezpieczeniem jest wpis do hipoteki posiadanej przez nas nieruchomości pozostający w niej do tego momentu, w którym uda nam się spłacić ostatnią ratę. Zdecydowana większość osób interesujących się kredytem hipotecznym Trójmiasto utożsamia go z rozwiązaniem umożliwiającym wejście w posiadanie własnego mieszkania, warto jednak pamiętać o tym, że kredyt tego typu może mieć i szereg innych celów. Cele te muszą jednak zostać zdefiniowane w umowie zawartej z pracownikiem banku, a osoba decydująca się na tego rodzaju zobowiązanie nie może ich zmieniać.

 
Długi czas trwania zobowiązania nakładanego na kredytobiorcę przyczynia się do tego, że klienci zainteresowani rozwiązaniem takim, jak kredyt hipoteczny Trójmiasto nigdy nie spieszą się z jego wyborem. Możliwość zaciągnięcia kredytu tego typu stwarza zresztą praktycznie każdy działający w Polsce bank, nie można więc nie zgodzić się z tym, że jest w czym wybierać.

 

Do niedawna zwracano baczną uwagę na to, w jakiej walucie zaciągany jest kredyt hipoteczny Trójmiasto, zwolennicy kredytu w złotówkach spierali się zaś z osobami popierającymi przede wszystkim kredyty w euro oraz kredyty hipoteczne we frankach. Spowolnienie gospodarcze, a przede wszystkim niestabilna sytuacja panująca w Grecji przyczyniły się jednak do tego, że problem rozwiązał się sam. Banki ograniczyły możliwość zaciągania kredytów hipotecznych Trójmiasto w walutach obcych, musimy więc liczyć się z tym, że kredyt w złotówkach stał się koniecznością.

Nadal jednak nie można utrzymywać, że wybór najlepszego kredytu hipotecznego jest prostą sprawą. Banku różnią się między sobą zarówno wówczas, gdy mówimy o jego oprocentowaniu, jak i o pobieranych prowizjach. Podczas porównywania ofert warto zwrócić zresztą uwagę i na dodatkowe koszty, z którymi trzeba się liczyć, nie zaszkodzi przy tym również, gdy zorientujemy się, czy bank dopuszcza możliwość wcześniejszej spłaty zobowiązania i czy nie uzależnia jej od konieczności uiszczenia przez nas dodatkowych opłat.
Osoby, które decydują się na kredyty hipoteczne muszą pamiętać i o tym, że ich możliwości wyboru najbardziej atrakcyjnych rozwiązań mogą być ograniczone ze względu na ich własną zdolność kredytową. Żaden bank nie udzieli im wsparcia nie mając pewności, że będzie w stanie odzyskać zainwestowane środki finansowe.

Skontaktuj się z nami już dzisiaj:

kontakt doradca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *