Kredyt hipoteczny

Na kupno domu ze środków własnych stać jedynie nieliczny procent naszego społeczeństwa. Większość osób zmuszona jest do korzystania z rozmaitych form kredytowych, a wśród nich najpopularniejsze są oczywiście kredyty hipoteczne. Pamiętajmy, że musimy posiadać wkład własny.

kredyt hipotecznyWraz z nowym rokiem nie otrzymamy możliwości zaciągnięcia kredytu hipotecznego bez posiadania choćby 5% wkładu własnego. Gdzie w takim razie najtaniej zdobyć taki kredyt dla siebie? Czym kierować się przy jego wyborze? Przedstawiamy krótki poradnik jak nie wpaść na hipotece własnego domu.

Na uwadze trzeba mieć fakt, że od nowego roku nie ma możliwości uzyskania kredytu bez posiadania wkładu własnego. To niesamowicie istotna zmiana dla wszystkich starających się o kredyt. Na pewno wielu osobom te zmiany w prawie pokrzyżowały plany, ale jednak na dzień dzisiejszy próg wkładu własnego nie jest aż tak wysoki, by nie mieć możliwości jego zdobycia. Przyjrzyjmy się co mają do zaoferowania nam poszczególne banki jeśli bierzemy pod uwagę kredyt hipoteczny, na kwotę 250.000 zł przy zakupie nieruchomości z rynku wtórnego o wartości 300.000 zł. Okresy kredytowania to 30 lat i raty równe.

1. GetIn Bank – 0% prowizji, RRSO 3,87%, Rata wyniesie 1167 zł
2. PKO Bank Polski – 0% prowizji, RRSO 3,88%, Rata wyniesie 1166 zł
3. Citi Handlowy – 0% prowizji, RRSO 3,88%, Rata wyniesie 1166 zł

Jak widać czołówka banków posiada mniej więcej zbliżone oferty. Dlatego powinniśmy zwrócić uwagę nie jedynie na samą kwotę, ktorą będziemy musieli spłacić, ale również na warunki umowy, jakie są nam oferowane przez poszczególne banki.

Przede wszystkim na:

  • – możliwość odroczenia spłaty poszczególnych rat
  • – możliwość otrzymania atrakcyjnych rabatów i upominków za dotrzymywanie terminów spłat przez określony okres czasu.
  • – konieczność korzystania z dodatkowych ofert banku, takich jak chociażby karta kredytowa, albo płatne konto. W perspektywie 30 lat, takie opłaty będą dla nas bardzo duże. Dlatego nawet najmniejsza miesięczna opłata musi być przez nas brana pod uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *